KATASTROFA REALA U MADRIDU: Srbin potukao “kraljeve“

Ajax's Dusan Tadic celebrates after scoring his side's third goal during the Champions League round of 16 second leg soccer match between Real Madrid and Ajax at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Tuesday, March 5, 2019. (AP Photo/Bernat Armangue)

Luda veče Lige prvaka završila je velikim iznenađenjima. Real je u Madridu prokockao 2:1 iz prve utakmice, izgubio 4:1 protiv Ajaxa i ispao iz Lige prvaka već u osmini finala.

Golove su za Ajax dali Hakim Ziyech (7), David Neres (18), Dušan Tadić (62) i Lasse Schoene (72), dok je za Real pogodio Marco Asensio (70).

Ispadanje Reala vjerojatni je kraj za trenera Solarija koji je u sedam dana dvaput kod kuće izgubio od Barcelone.

U 4. minuti Varane je pogodio stativu, ali već u 7. minuti Ajax je iznenadio uspavani Real i poveo golom Marokanca Hakima Ziyecha koji je u šesnaestercu dodavanje Tadića i pogodio prizemnim udarcem desni kut vrata. U 18. minutu Ajax vodi s 2-0. Srbin Tadić je na sredini terena prošao trojicu igrača i u zaposlio Brazilca Neresa koga ni golman ni Luka Modrić nisu mogli da spriječe da postigne go.

U 62. minutu utakmice Tadić je postigao go. Sa desetak metara pogodio je same rašlje gola. Gol je priznat tek nakon VAR-a jer je sporna bila situacija na početku akcije Ajaxa kada je lopta prošla aut-linije.

U 70. minuti Real konačno zabija kada je dodavanje Reguilona preciznim udarcem u go pretvorio Asensio. I taj tračak nade trajao je dvije minute, jer je Danac Lasse Schoene iz slobodnog udarca iskosa preciznim udarcem pogodio same rašlje.